F3 6.0 – NAGRODA IF PRODUCT DESIGN I NAGRODA RED DOT DESIGN

2017

KOGA F3 6.0 została wyróżniona nagrodą iF Product Design 2017 oraz nagrodą Red Dot Design 2017.

Wraz z wprowadzeniem F3 6.0, KOGA udało się stworzyć idealną równowagę pomiędzy funkcjonalnością, integracją i designem. Dobrym przykładem szerokiej integracji jest technologia KOGA Crown Connect z kompletnym wewnętrznym trasowaniem kabli. Ponadto rama jest technicznie genialna, dzięki czemu można ją teraz wyposażyć w napęd pasowy. Napęd pasowy Gates w połączeniu z piastą Alfine-11 i hydraulicznymi hamulcami tarczowymi zapewnia doskonałe wrażenia podczas jazdy na rowerze, przy jednoczesnym zapewnieniu minimalnej konserwacji.

E-XITE N8 – NAGRODA RED DOT DESIGN 2017

2017

KOGA E-Xite N8 została wyróżniona nagrodą Red Dot Design 2017. Rower jest zwycięzcą w kategorii „Product Design”.

Z E-Xite N8, KOGA potwierdza swoją reputację jako lidera na rynku sportowych rowerów premium.

E-Xite N8 ma sportowy wygląd ze stylową grafiką, dolną tubą, ponadwymiarowym kierownicą i oponami Continental Sport Contact o szerokości 42 mm. Ten modny E-rower KOGA jest naturalnie wykończony z najdrobniejszymi detalami, w tym bardzo gładko spawaną ramą aluminiową z hydroformowanymi rurkami, zintegrowanym zestawem słuchawkowym i wewnętrznym prowadzeniem kabli.

KIMERA ROAD PREMIUM – NAGRODA RED DOT

2014

Międzynarodowa nagroda „Red Dot Award: Product Design 2014” przyznawana jest nowej KOGA Kimera Road Premium. Innowacyjna siła Koga B.V. wywarła wrażenie na 40-osobowym jury złożonym z ekspertów. Ci, którym uda się zdobyć uznanych ekspertów w tej dziedzinie, mogą udekorować swoje produkty za pomocą „czerwonej kropki” i ustawić się na poziomie międzynarodowym. Członkowie jury z radością przyjęli 4.815 zgłoszeń z 53 krajów w tegorocznym konkursie. Tylko najlepsze projekty były w stanie wygrać entuzjazm jurorów, dlatego KOGA Kimera otrzymała nagrodę Red Dot za udane stworzenie projektu

F3 2.1 NAGRODY RED DOT ORAZ IF DESIGN

2014

KOGA BeachRacer i seria KOGA F3 zostały wyróżnione nagrodą iF Product Design Award 2014. W przypadku obu modeli jest to już drugie wyróżnienie, jakie otrzymali: The BeachRacer wygrał ubiegłoroczną nagrodę Eurobike Award, a KOGA F3 wygrał Red Dot Nagroda za projekt 2013.

BeachRacer i KOGA F3 zostały nagrodzone w kategorii „Czas wolny i styl życia”. Nagroda iF Product Design Award ma historię 60 lat. W tym wydaniu 3,099 produktów zostało ocenionych przez uznanych ekspertów.

Jury bierze pod uwagę takie kryteria, jak jakość projektu, wykończenie, wybór materiałów, stopień innowacyjności, wpływ na środowisko, funkcjonalność, ergonomię, wizualizację zamierzonego zastosowania, bezpieczeństwo i wartość marki.

X29-RUNNER – NAGRODA RED DOT DESIGN

2014

„Red Dot Award: product design 2013” przyznawany jest KOGA X29-Runner. 37 członków międzynarodowego jury było pod wrażeniem innowacyjności konstrukcji tego wyjątkowego roweru górskiego i nadało mu tę uznaną na całym świecie stylistykę. Jury otrzymało zadziwiający produkt 4.662 do oceny w 19 różnych kategoriach. KOGA X29-Runner zwyciężyła w kategorii „Leisure / Outdoor”.

Nagrody Red Dot Design Awards zostały wręczone na początku lat 50 ‚. Red Dot jest znany jako jeden z najważniejszych projektantów na świecie. Awardceremonie odbyło się pierwszego lipca 2013 r. W ramach tradycyjnej gali Red Dot w Essen w Niemczech. KOGA X29-Runner został umieszczony na ekspozycji muzeum Red Dot Design.

BEACHRACER – NAGRODA EUROBIKE

2013

KOGA BeachRacer to mieszanka kolarstwa górskiego i 29-calowego kolarstwa górskiego. W ten sposób powstał rower o wyjątkowych właściwościach jezdnych. Idealny do plażówek, ale także do szybkich przejażdżek na drodze lub w terenie.

Podstawa BeachRacera została zmieniona dzięki wysokiej jakości i smukłej ramie aluminiowej 7005 w połączeniu z pełnym przednim widelcem KOGA Pinza.

Geometrie są przeznaczone do sportowego użytku ze stromą seattube, dzięki czemu jeździec siedzi blisko wspornika.

Headtubeangel jest dwa razy słabszy niż na przykład rower Cyclo Cross. Powoduje to, że rower pozostaje bardzo dobry na torze.

Zawieszki hamulcowe i zmiany biegów biegną w górnej części ramy, zapewniając łatwe podnoszenie ramion podczas pokonywania przeszkód oraz w miejscach, w których jazda jest szybsza niż jazda.

2012: SUPERMETRO – NAGRODA IF PRODUCT DESIGN

2012

2012: SUPERMETRO – NAGRODA IF PRODUCT DESIGN
SuperMetro to modny „nagi rower” dla nowej generacji rowerzystów ceniących styl życia i design. Ten rower jest przeznaczony dla mieszkańców miast, którzy lubią poruszać się elegancko w miejskiej dżungli. Ramka zawiera kod QR, który oferuje bezpośredni dostęp do świata online SuperMetro. SuperMetro ma czysty i dyskretny design w matowej czerni z czerwonymi elementami. Dzięki swojej modnej konstrukcji i funkcjonalności SuperMetro został nagrodzony nagrodą iF Product Design Award w kategorii „Leisure and Lifestyle. Jury oceniało rower na podstawie: projektu, jakości, innowacji, wpływu na środowisko, funkcjonalności, ergonomii, bezpieczeństwa, wartości marki i marki oraz aspektów uniwersalnego projektu.

Ten rower jest całkowicie modny. Koncepcja jest bardzo spójna. Poszczególne elementy są wyjątkowo dobrze zorganizowane, grafika jest pięknie zaimplementowana, a kolor idealnie pasuje. Smukłe i zredukowane, ale z licznymi elementami wspierającymi koncepcję grafiki: to jest styl życia.

2012: E-TOUR – NAGRODA IF PRODUCT DESING

2012

Zupełnie nowa KOGA E-Tour została nagrodzona nagrodą iF Product Design Award 2012. Konkurs ten jest jednym z wiodących konkursów wzornictwa na świecie, organizowanych przez International Forum Design reprezentowanych w Hanowerze i Monachium (Niemcy), na Tajwanie, w Korei i Brazylii .

KOGA E-Tour została nagrodzona w kategorii „Czas wolny i styl życia”. Nagroda iF Product Design Award ma prawie 60 lat historii. W tej edycji 4,322 produkty z 48 krajów zostały ocenione przez uznanych ekspertów.

Jury bierze pod uwagę takie kryteria, jak jakość projektu, wykończenie, wybór materiałów, stopień innowacyjności, wpływ na środowisko, funkcjonalność, ergonomię, wizualizację przeznaczenia, bezpieczeństwo, wartość marki i branding oraz aspekty uniwersalnego projektu

WORLDTRAVELLER29 EUROBIKE GOLD AWARD

2011

Eurobike Award Jury:

„Nowy WorldTraveller 29 to marzenie każdego podróżnika na długie dystanse. Rozległe testy wykazały, że rower turystyczny oparty na rowerze górskim 29er ma wiele zalet. Większe, szersze opony oznaczają bardziej skomponowaną jazdę, dłuższe połączenia z podłożem i lepszą trakcję. Ponadto łatwiej przewracają się po wybojach lub luźnym żwirze i są wygodniejsze. Umiejętnie wyważona geometria oznacza, że nawet z pełnym obciążeniem, WorldTraveller 29er pozostaje aktywny. Wyposażony w sportowy zestaw Shimano SLX, hamulce hydrauliczne Magura HS-11, 40-ramienne tylne koło i stabilny, zintegrowany tylny bagażnik Tubus, WT 29er jest stworzony do ekstremalnej turystyki. „

2010: KOGA-MIYATA E-LIGHT – ROWER ROKU

2010

Każdego roku, holenderski Związek Rowerowy i Samochodowy RAI przygotowuje kilka rowerów. Aktywni członkowie holenderskiego klubu turystycznego ANWB przetestowali także różne motocykle w listopadzie 2009 r., Wykonując około 500 jazd testowych. Wybór panelu publicznego miał taką samą wagę jak wybór specjalistycznego jury, wśród których była również reprezentowana ANWB. Publiczne głosowanie dało pozytywny werdykt na temat Koga i ocenił projekt, obsługę, bezpieczeństwo i stosunek ceny do jakości z ogólną oceną 8. Według specjalistycznego jury Koga Miyata E-Light imponuje bardzo lekkim komfortem jazdy. Rower był również dowodem na to, że elektryczny pedał wspomagania jest dobrze dopasowany do statusu sportowego motocykla.

2010: KOGA TEETEE FRAMESET – NAGRODA EUROBIKE AWARD

2010

Po około roku prac rozwojowych i testów, Koga uruchomił wysoce specjalistyczną ramę do profesjonalnej jazdy na czas i triathlon. Innowacyjny, wyróżniający się projekt prowadnicy czasowej jest efektem współpracy holenderskiego producenta rowerów Koga i francuskiej siostrzanej firmy Lapierre. Obie należą do holenderskiej grupy Accell. Działy rozwoju obu marek zgromadziły swoją wiedzę i doświadczenie w tej złożonej ramie: ultralekkie (1250 g), bezkompromisowo sztywne, super-aerodynamiczne, optymalnie proporcjonalne do przekształcania energii w prędkość, a także w celu dostosowania się do surowych zasad UCI. Elegancki krój aerodynamiczny został opracowany przez Koga i zoptymalizowany w testach w tunelu aerodynamicznym. Rozległe testy wydajności z zespołem Skil-Shimano zapewniły optymalizację geometrii.

2009: BERGMÖNCH – ISPO BRANDNEW AWARD

2009

W kategorii „Sprzęt letni” Koga Bergmönch zdobył nagrodę BrandNew. „Bergmönch” to rozwiązanie systemowe. Składa się z plecaka i roweru zjazdowego. Pod górę, jest transportowany na twoich plecach. Po osiągnięciu szczytu można go ponownie zmontować w ciągu zaledwie dwóch minut, co czyni go rowerem terenowym bez przekładni, który można jeździć stojąc lub klęcząc na plecaku. Doskonały do zejścia bez stresu na kolanach iz ogromnym „fun-factor”.

2009: KOGA-MIYATA PROMINENCE – NAGRODA SPECJALNA

2009

Podczas głosowania na Bike of the Year 2009, Koga otrzymał nagrodę specjalną za komfort i obsługę Prominence. „Prominence to bardzo atrakcyjny i lekki sportowy rower turystyczny, oferujący wyjątkowo komfortową jazdę. Znaczący wkład w to ma aluminiowa rama i specjalny system zawieszenia, umieszczony w zestawie wideł widelca. Wymagający rowerzysta zauważy od razu, że oprócz doskonałego komfortu jazdy wszystkie elementy, w tym bardzo stylowy bagażnik, są starannie dopasowane do ogólnego projektu. Elegancki rower w bardzo dobrej cenie za jakość. „

2009: VECTOR – NOMINACJA DO NAGRODY PRIZE GERMANY

2009

Wytrzymały Vector sprawia, że codzienna jazda w wielkim mieście jest przyjemnością i zdrowiem. Sportowa stabilność i zwinność, sportowa piasta i opony amortyzujące wstrząsy sprawiają, że Vector jest gotowy zmienić miejskie wyzwania w czystą zabawę. Hamulce hydrauliczne zapewniają bezpieczne zatrzymanie, a oświetlenie dynamo-dynamiczne LED zapewnia dobrą widoczność. Zamknięty wysiłek pociągu napędowego wymaga niewielkiej konserwacji. Łańcuch i błotniki chronią ubrania przed zabrudzeniem. Łatwy: Stabilny nośnik z wodoodporną torbą.

2010: KOGA Q-GUARD – NAGRODA EUROBIKE

2010

W roku modelowym 2011 Koga wprowadziła nowy, zaskakujący element, Q-Guard. Opatentowany Koga Q-Guard jest zarówno szybkim, jak i ochronnym przerzutką. Dźwignia szybkiego zwalniania jest zaprojektowana tak, aby działała również jako ochraniacz tylnej przerzutki. Jest to funkcjonalność, która jest łatwa w użyciu i która waży mniej niż dwa komponenty, gdyby były one oddzielnie montowane. Wygląda również czystsze. Funkcjonalna innowacja. Q-Guard jest montowany na różnych rowerach w gamie Koga 2011, w tym na rowerach trekkingowych Prominence i Koga.

2010: KOGA CITYLITE – NAGRODA MILESTONE 2010

2010

Koga CityLite została laureatem nagrody „2010 Milestone” przez czytelników magazynu „Trekkingbike”. Nawet nominacja produktu do nagrody Milestone jest specjalnym wyróżnieniem dla każdego producenta.

Koga CityLite jest wyjątkowo sportowym rowerem miejskim z ultralekką łańcuszką (Chainglider) i ośmiobiegową przekładnią piastową. Rower jest zaskakująco lekki, ma modny „wygląd i styl” i nadaje się do codziennego użytku – i to nie tylko w mieście.

Ostateczne słowo, które z nominowanych produktów zostało ogłoszone zwycięzcą w każdej kategorii, trafia do czytelników magazynu – a więc również do użytkowników końcowych produktów. Kategorie to rowery, komponenty i akcesoria. Jest to nagroda, którą można uznać za Oscara innowacji w branży rowerowej.

2008: KOGA VECTOR – ZŁOTA NAGRODA IF PRODUCT DESIGN

2008

Wektor został zaprojektowany tak, aby codzienna jazda do pracy w wielkim mieście była przyjemnością i zdrowym doświadczeniem. Dzięki sportowej stabilności i zwinności, łatwej zmianie biegów sportowych oraz szerokim, amortyzującym ogumieniu, Vector przygotowuje się do przekształcenia miejskich wyzwań w czystą zabawę. Szybka i pod kontrolą. Hamulce hydrauliczne zapewniają bezpieczne zatrzymanie, a oświetlenie dynamo-dynamiczne LED zapewnia dobrą widoczność. Stabilny bagażnik ze specjalną torbą przenosi wszystko, czego potrzebujesz na dzień roboczy. Vector jest wytrzymały i wymaga niewielkiej konserwacji dzięki piastowi zębatemu, dynamo piasty i ochronie łańcucha. Łańcuch i błotniki chronią ubrania przed zabrudzeniem.

2008: RAYO FRONT LIGHT – NOMINACJA DO NAGRODY IF PRODUCT INNOVATION

2008

2008: RAYO FRONT LIGHT – NOMINACJA JEŚLI NAGRODA INNOWACYJNOŚCI PRODUKTU
Przednie światło rowerowe Rayo jest efektem współpracy Koga i Busch & Müller. Naszym celem było opracowanie przedniego światła, które działałoby również z torebką kierownicy, a także stanowiłoby lepszą jedność z rowerem. Dwie części obudowy lampy wraz z błotnikiem, z którym łączy się, tworzą mocną konstrukcję warstwową. To sprawiło, że Rayo osiągnęło doskonałe wyniki w testach wytrzymałości i wytrzymałości. Nowa niezwykle wydajna technologia LED i reflektor, IQ-TEC, pozwoliła nam połączyć lampę i reflektor na bardzo małej powierzchni, jednocześnie osiągając natężenie 33 luksów. Jest to ponad trzykrotnie silniejsze niż zobowiązanie niemieckiego StVZO.

2008: KOGA-MIYATA ADAPTOR – NAGRODA EUROBIKE

2008

Coraz więcej osób chętnie jeździ na rowerze w nadchodzących wakacjach. Składane rowery nie nadają się do tego, ale pełnowymiarowe rowery nie są łatwe do zabrania ze sobą. Rozwiązaniem jest adapter Koga-Miyata: pełnowymiarowy rower turystyczny, który można zabrać ze sobą w samochodzie, przyczepie kempingowej, łodzi lub przyczepie stacjonarnej i który oferuje pełnowymiarową przyjemność z jazdy. Adapter jest prosty, kompaktowy i czysty. Rąbek i siodełko można łatwo złożyć. Dzięki temu adapter jest wystarczająco kompaktowy do transportu. Beztłuszczowy napęd pasowy zapewnia czystość zarówno podczas użytkowania, jak i transportu.

2008: KOGA KIMERA – NAGRODA GOOD INDUSTRIAL DESIGN

2008

W 2008 r. Rower wyścigowy Kimera otrzymał nagrodę „Good Industrial Design Award”. W porównaniu do swojego poprzednika, Kimera ma 100% mocniejszą ramę, 5% wzmocnienia aerodynamicznego i dodatkowe 150 gramowe zmniejszenie ciężaru. Kształt i grafika produktu nadają mu również mocny urok. Projekt został kompleksowo zoptymalizowany poprzez analizę komputerową i wykorzystanie innowacyjnych włókien węglowych Ulthymo.

2006: AEROBLADE – NAGRODY RED DOT DESIGN ORAZ RAI INNOVATION

2006

Ten ekskluzywny rower powstał w wyniku współpracy między holenderskim producentem supersamochodów Spyker Cars, działem projektowym Koga i Weber Marketing Consultancy. Sportowy i wygodny design odzwierciedla ducha i filozofię Spykera. Podobnie jak w supersamochodach Spyker, stosowane są unikatowe komponenty wykonane z najlepszych materiałów, z dobrymi właściwościami materiału zapewniającymi optymalną funkcjonalność. Tak więc cechy Aeroblade obejmują tytanową ramę, aluminiowy widelec, zestaw kołowy i błotniki z węgla, uchwyty ze skóry premium i siodełko Hulshof oraz specjalną wersję przekładni zębatej Rohloffa. Zarówno projekt, jak i produkcja zostały wykonane całkowicie samodzielnie w dziale rozwoju Koga. Aeroblade to unikalna kreacja, a jednak wciąż funkcjonalna do codziennego użytku.

2006: KOGA TESLA ZŁOTA NAGRODA EUROBIKE

2006

Podczas gdy jury holenderskiego pokazu RAI zdecydowało się nagrodzić „motorowe motocykle importowane do motorowerów”, komitet odpowiedzialny za nagrodę „Innovation Award” międzynarodowego cyklu „Eurobike” w Friedrichshafen poszedł za prawdziwą innowacją. Wspomagany elektrycznie Koga-Miyata Tesla został wybrany do Złotej Nagrody. Decydujące były stabilne prowadzenie, komfortowa przekładnia, relatywnie niska waga i fantastyczny design. Rower można również wygodnie jeździć nawet bez elektrycznego wspomagania pedałowania. Co więcej, dzięki unikalnej konstrukcji ramy z całkowicie ukrytymi bateriami, rower nie jest identyfikowalny jako rower elektryczny. Koga jest dumny, że otrzymał międzynarodowe uznanie.

2000: KOGA MIYATA TWINTRAVELLER – ROWER ROKU

2000

Nowe tysiąclecie rozpoczęło lotny start Koga-Miyata. Podczas targów motoryzacyjnych FietsRAI w Amsterdamie, w dniu 9 marca, Koga TwinTraveller został ogłoszony „Bike of the Year 2000”. Zdobył nagrodę, pokonując sześciu innych nominowanych. Powody decyzji były oczywiste dla jury: TwinTraveller ma wysoką jakość techniczną i wyrywa emocjonalne serca nabywcy jak żadnego innego roweru.

2000: KOGA MIYATA TWINTRAVELLER – ROWER ROKU

2000

Nowe tysiąclecie rozpoczęło lotny start Koga-Miyata. Podczas targów motoryzacyjnych FietsRAI w Amsterdamie, w dniu 9 marca, Koga TwinTraveller został ogłoszony „Bike of the Year 2000”. Zdobył nagrodę, pokonując sześciu innych nominowanych. Powody decyzji były oczywiste dla jury: TwinTraveller ma wysoką jakość techniczną i wyrywa emocjonalne serca nabywcy jak żadnego innego roweru.

1999: KOGA-MIYATA WORLDTRAVELLER – ROWER ROKU

1999

Werdykt jury: „Rower na każdą przygodę: musisz wziąć dodatkowe dni wakacji na ten rower! Solidna aluminiowa rama, w pełni wyposażona w bagażnik przedni i tylny oraz 27 biegów. „