Rok założenia KOGA

1974

Od 1974 roku ludzie mają więcej czasu na zajęcia rekreacyjne, ponieważ tydzień pracy się skrócił. Koga, jako nowy producent rowerów, natychmiast wykorzystał ten trend. Andries Gaastra, były Sales Manager w Batavus, założył Koga B.V., gdy jego ojciec Gerrit sprzedał działalność Batavus. Do pierwszych dwóch listów nazwiska swojej żony dołączył dwie pierwsze, by stworzyć markę Koga.

Celem Gaastry było wprowadzenie na rynek ekskluzywnej gamy lekkich rowerów. Zbudował pierwszego Koga we własnym domu w Oranjewoud, niedaleko Heerenveen. Gaastra szybko zdecydowała się podać komponenty wyłącznie od wyłącznych dostawców, aby spełnić oczekiwania najwyższej jakości. Gdy Koga stał się importerem komponentów Shimano, opracowano sieć obejmującą innych japońskich producentów rowerów. Wśród nich była Miyata, firma, która w tym czasie produkowała ramy rowerowe już od 80 lat. Do 2010 r. Ramy Koga były produkowane przez Miyata, a przyrostek Miyata został umieszczony po nazwie marki Koga.

WPROWADZENIE ROWERÓW WYŚCIGOWYCH

1976


Koga Miyata wprowadza na rynek swoje pierwsze rowery wyścigowe. Koga jest pionierem we współpracy z Shimano.

Koga Road Racer

WPROWADZENIE ROWERÓW TURYSTYCZNYCH

1980

Koga Miyata nie budowała już tylko rowerów wyścigowych, ale poszerzyła swoją ofertę o rowery turystyczne.

RoadRunner

SPONSOROWANIE ZESPOŁU WYŚCIGOWEGO „IJSBOERKE”

1977

SPONSOROWANIE ZESPOŁU WYŚCIGOWEGO „IJSBOERKE”
Koga Miyata rozpoczyna sponsorowanie zespołu wyścigowego „IJsboerke”. Poniższe zdjęcie pochodzi z 1980 roku. Wszyscy zawodnicy, którzy byli wówczas członkami zespołu Ijsboerke-Koga-Miyata-Warncke, jeździli na Fullpro-L lub Fullpro z oryginalną specyfikacją.
 
W lewym górnym rogu: Jos van de Poel, Ludo Delcroix, Marc Demeyer, Ronny Claes, Jos Jacobs, Guido van Sweevelt.

Drugi rząd: Hans van Vliet, Walter Godefroot, Dirk Wayenberg, Pol Verschuere, Ludo Peeters, Rudi Pevenage, Gery Verlinden, Eric van den Wiele, Staf van Roosbroeck, Jos Janssens, Willy de Geest.

Trzeci rząd: Andre Dierickx, Ludwig Wijnands, Rudi Colman, Willy de Geest. Front: Uwe Bolten, Daniël Willems, Theo de Rooy.

PETER WINNEN ZWYCIĘŻA ODCINEK NA L’ALPE D’HUEZ

1981

Peter Winnen wygrywa na Koga Miyata na trasie Tour de France nad L’Alpe d’Huez.

Anegdota – co doprowadziło do zwycięstwa w 1981 roku:
Zwycięski rower, którego używał Peter Winnen, został dostarczony zespołowi Capri Sonne do L’Alpe d’Huez dopiero rano na scenie. Ta wyjątkowa, jeszcze lżejsza wersja motocykla drużynowego została sfinalizowana zaledwie dzień wcześniej i została przetransportowana na noc do etapu początkowego Alpe d’Huez osobiście przez asemblera Koga Aarta Boera. Niektórzy zawodnicy postanowili wykorzystać nowy rower drużynowy, a wśród nich Peter Winnen.

SPONSOROWANIE ZESPOŁU „CAPRI SONNE” PRO

1981

Od lewej do prawej: Hans van Vliet, Gerrit van Gestel, Ludo Delcroix, Uwe Bolten, Theo de Rooij, Ludwig Wijnands, Peter Winnen, Rudi Pevenage, Daniël Willems, Eric van de Wiele, Ronny Claes, Guido van Sweevelt, Jos Jacobs, Willy de Geest, Pol Verschuere, Marc Demeyer, Walter Godevroot.

GREG HERBOLD STAJE SIĘ MISTRZEM ŚWIATA

1990

Sponsorowany przez Koga amerykański zawodnik Greg Herbold został pierwszym mistrzem w skokach w dół na Mistrzostwach w Durango w Kolorado. Herbold jechał na Koga Ridgerunner.

Styl 2000 „Rower roku”:
Innowacją na tym rowerze była kolba, która obejmowała wszystkie koła i przerzutki.

SPONSOROWANIE ZESPOŁU TULIP PRO

1991

Koga zaczął sponsorować zespół zawodowy Tulip z Adri van der Poelem jako kapitanem drużyny. Van der Poel został później wielokrotnym mistrzem świata w kolarstwie szosowym.

U góry po lewej: Rudy Patry, Tom Desmet, Roland Liboton, Adrie Kools, Joe Parkin, Stephan van Leeuwe, Kurt Onclin. Bliski: Rudy Rogiers, Olaf Jentzsch, Johan Remels, Jacques van der Poel. Poniżej: Peter Pieters, Adri van der Poel, Ronny van Holen, Allan Peiper, Luc Roosen, Filip van Vooren, Michel Zanoli.

Klęczący: Ludo Voeten (kierownik zespołu), Colin Sturgess, Dietmar Hauer, Johnny Dauwe, Jim van de Laer. W samochodzie: José de Cauwer (dyrektor sportowy).

KOGA MIYATA PRZEJĘTE PRZEZ ATAG-HOLDING

1992

Koga została sprzedana firmie Atag Holdings, która do tej pory posiadała jedynie firmę grzewczą. Gaastra opuścił Koga, a Co Rijcken, który działał od początku, przejął kierownictwo. Wraz z rozwojem biznesu firma Gaastra stała się mniej zaangażowana w rozwój produktu, aspekt, w którym był najbardziej zainteresowany. Gaastra został zatrzymany przez Koga jako konsultant i nadal wpływał na projekty.

KOGA STAJE SIĘ CZĘŚCIĄ ACCELL-HOLDING

1998

Atag Holdings oddzielił firmy zajmujące się ogrzewaniem i jazdą na rowerze, dzięki czemu zyski z każdej z nich można było dokładniej przedstawić. Koga została przeniesiona do nowej spółki holdingowej: „Accell”. To był dobry ruch, ponieważ Atag osiągnął ciężkie stratu rok później.

LEONTIEN VAN MOORSEL ZDOBYŁ TRZY ZŁOTE MEDALE

2000

Leontien Zijlaard-van Moorsel zdobył trzy złote medale na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney (ściganie na torze, road solo time-trial i wyścig drogowy) oraz srebrny medal (wyścigi na torze punktowym). Van Moorsel także pojechał na nowy światowy rekord w pościgu na odległość 3 km.

Sponsoring profesjonalnego zespołu wyścigowego Farmfrites w Tour de France i Igrzyskach Olimpijskich:

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE: VAN MOORSEL ZŁOTO, BOS SREBRO

2004

Leontien Zijlaard van Moorsel zdobyła swój czwarty tytuł olimpijski (próba czasu solo) cztery lata po igrzyskach olimpijskich w Sydney, a także brązowy medal (3 km pojedynku na torze).

Theo Bos wygrał Olympic Silver w sprincie. Był to pierwszy medal sprintu w Holandii od 1936 roku.

WPROWADZENIE KOGA SIGNATURE

2006

Niezależnie od tego, czy jest to rower trekkingowy, turystyczny, czy sportowy, dzięki Koga Signature każdy może złożyć swój osobisty rower Koga w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Program Cycle Configurator na stronie internetowej umożliwia tworzenie wymarzonego roweru krok po kroku. Wreszcie, rower zostanie zbudowany dla Ciebie całkowicie ręcznie. Możesz także ustawić swoje własne nazwisko na ramie – podpisany rower na miarę.

NOWE CENTRUM TESTOWE KOGA

2007

Koga otwiera nowe centrum jakości i testowania, w którym za pomocą ponad 20 komponentów i ramek testowych można testować.

„To, że spędzamy tak dużo czasu, pieniędzy i troski przy testowaniu komponentów i kompletnych rowerów ma wiele wspólnego z koncepcją jakości Koga”, powiedział dyrektor zarządzający Wouter Jager. „Nie możemy i nie chcielibyśmy polegać na dostawcach, aby informować o jakości swoich produktów. Musimy przetestować dla siebie, aby mieć pewność, że dostarczone nam produkty spełniają nasze standardy. „

MARIANNE VOS ZDOBYWA OLIMPIJSKIE ZŁOTO

2008

Marianne Vos wygrywa olimpijskie złoto w wyścigu punktowym na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Specjalnie na Igrzyska Olimpijskie 2008, Koga opracował unikalną ramę gąsienic Kimera, Vos i innych zawodników holenderskiej drużyny głównej.

MONTAŻYŚCI KOGA TWORZĄ SWOJE WŁASNE STACJE ROBOCZE

2009

Nowe stacje robocze zostały opracowane przez monterów Koga i są zgodne z odpowiednimi przepisami bezpieczeństwa w miejscu pracy. Celem było uczynienie go wygodniejszym i łatwiejszym w pracy. Teraz montażyści mają wszystkie niezbędne materiały, które są wyraźnie posortowane i znajdują się w zasięgu ręki, więc nie trzeba już szukać. Nowością na stacjach roboczych jest także winda: rowery nie muszą już być podnoszone ręcznie. Mata przeciwzmęczeniowa zapewnia lepszy komfort chodzenia. Specjalne oświetlenie dzienne zapewnia naturalne spektrum światła.

TOUR DE FRANCE

2009

Koga wraca do Tour de France z zespołem Skil-Shimano: Thierry Hupond, Cyril Lemoine, Jonathan Hivert, Simon Geschke, Fumiyuki Beppu, Piet Rooijakkers, Albert Timmer, Koen de Kort i Kenny van Hummel. Iwan Spekenbrik jest Team Managerem, a Kapitanowie drużyny to to Rudie Kemna i Merijn Zeeman.

NOWA NAZWA MARKI: PO PROSTU KOGA

2010

Nazwa marki została skrócona do Koga, ponieważ ramy nie są już tworzone przez Miyatę. Krótki i chwytliwy, tak jak wtedy, gdy marka została zarejestrowana w 1974 roku.

TEUN MULDER WYGRYWA BRĄZ NA OLIMPIADZIE

2012

Teun Mulder zdobywa brązowy medal w wyścigu Keirin na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

40. ROCZNICA

2014

40. ROCZNICA
Aby uczcić 40-lecie KOGA, została wyprodukowana limitowana seria 40szt. lekkich rowerów szosowych. Każdy rower został zmontowany przez wyspecjalizowanego mechanika, wykorzystującego wyłącznie komponenty klasy premium. Rower nosi specjalną odznakę i jest indywidualnie ponumerowany w celu zapewnienia wyłączności.