Czy mogę zamówić komponenty rowerowe, odzież rowerową, farbę itp. Bezpośrednio z fabryki Koga?

Nie, proszę zamówić te części u dealera Koga.

 

Jakie powinno być ciśnienie w oponach?

To zależy od opony. Każdy rodzaj opony ma własne maksymalne ciśnienie znamionowe, w zależności od rodzaju opony i jej przeznaczenia. Maksymalne ciśnienie podawane jest na bocznej ścianie każdej opony. Pompy rowerowe z manometrami są dostępne u dealerów. Dobrze napompowane opony zmniejszają ryzyko przebicia, zmniejszają zużycie – i oczywiście ułatwiają jazdę!

 

Jak mogę utrzymać mój rower w dobrym stanie?

Dla własnego bezpieczeństwa przed każdą jazdą sprawdź następujące punkty: – Sprawdź wszystkie nakrętki i śruby. W szczególności sprawdź, czy szybkozłącza kół są dobrze osadzone i jeśli to konieczne, dokręć je. – Sprawdź, czy kierownica i trzon nie są uszkodzone i wymień je, jeśli to konieczne. – Sprawdź hamulce pod kątem prawidłowego działania i, jeśli to konieczne, wyreguluj. – Sprawdź ciśnienie w oponach i obserwuj maksymalne wartości ciśnienia wydrukowane na ścianie opony. – Sprawdź bieżnik opony. – Sprawdź oświetlenie i wyposażenie ochronne. – Sprawdź, czy uchwyty są bezpiecznie przymocowane do kierownicy i sprawdź, czy są zużyte. – Na rowerach z tylnym zawieszeniem sprawdzić wszystkie połączenia gwintowane na zawieszonych częściach pod względem szczelności i sprawdzić luz w czopach.

 

Czy należy zmieniać bieg, gdy zmieniam łańcuch?

Zwykle tylko tylne koła wymagają zmiany. Łańcuch zużywa tylne koła. Może się tak zdarzyć po zaledwie 500 km i jest częściowo spowodowane naciskiem łańcucha spadającym tylko na kilka zębów. Z przednimi tarczami zębatymi zazwyczaj dostępna jest o wiele większa średnica, więc obciążenia są dzielone między wiele zębów, więc przednie tarcze nie zużywają się tak szybko.

ZAKUPY

Gdzie mogę zobaczyć najnowsze modele Koga i wykonać jazdę testową?

Możesz zobaczyć naszą najnowszą ofertę na stronie www.rowerykoga.pl. Jeśli chcesz przetestować jazdę na konkretnym modelu, zgłoś się do nas, postaramy się pomóc.

 

Czy sprzedajesz również ramy rowerowe?

Niektóre ramy są dostępne osobno, ale tylko dla rowerów wyścigowych i rowerów torowych (patrz także „kolekcja”). Poza tym żadne ramy nie są sprzedawane osobno. Filozofią Kogi jest dostarczanie kompletnych rowerów, odpowiednio wyposażonych i zmontowanych przez jednego technika.

 

Na co powinienem zwrócić uwagę, gdy kupuję rower?

Sprawdź wcześniej, jak będziesz z niego korzystać (np. Codziennie lub po prostu dla relaksu). Skontaktuj się z najbliższym dealerem Koga w sprawie konsultacji. Określ prawidłowy rozmiar ramy. Skorzystaj z przydatnych akcesoriów (na przykład błotników). Porównaj cztery różne typy materiału ramy. Wykup dobre ubezpieczenie.

 

Czy mogę zamówić rower w innym kolorze lub z innymi komponentami niż te na stronie internetowej?

W jednym roku produktu (który trwa od września do sierpnia) Koga ma ustalony kolor (połączenie) na cykl, w różnych rozmiarach ramek. Cykle są dostarczane z fabryki, jak pokazano na naszej stronie internetowej. Teraz jednak możesz skompletować swój własny Koga dokładnie tak, jak tego potrzebujesz, korzystając z naszej najnowszej, najnowszej aplikacji internetowej Koga Signature. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź program Sensa signature.

 

Gdzie mogę kupić odzież Koga?

Można zakupić taką odzież u nas.

 

Chciałbym kupić rower przez Internet – o czym powinienem pamiętać?

Może się zdarzyć, że nowe rowery Koga są w sprzedaży w Internecie od sprzedawców, którzy nie są zarejestrowani jako oficjalni dealerzy Koga (więc nie są „Wybranym sprzedawcą Koga”). Często te cykle oferowane są ze specjalną zniżką. Ale kiedy po sprzedaży trzeba będzie skorzystać z ich usług lub możliwości gwarancji, zazwyczaj bardzo trudno jest zwrócić ten cykl do firmy, która dostarczyła Koga. Jeśli zamiast tego zdecydujesz się dokonać zakupu za pośrednictwem lokalnego dealera Koga lub dealera Full Range, procedury te są bardzo dobrze zorganizowane. Zalecamy więc, aby zawsze kupować Koga u oficjalnego dealera Koga i / lub Full Range, a następnie gwarantuje się szybką i fachową obsługę techniczną i konserwację.

CZĘŚCI

Czy wszystkie przednie widelce można wyposażyć w niską półkę na bagażnik?

Teoretycznie każdy przedni widelec może być wyposażony w nisko umieszczony bagażnik, z wyjątkiem przednich widelców z włókna węglowego. Większość widelców Koga jest wyposażona w specjalne gniazda, do których można przymocować niskiej prędkości. Inną opcją jest użycie zestawu adaptera. Twój wybrany dealer Koga będzie miał więcej informacji na ten temat.

 

Czy każdy może jeździć na tym samym układzie zawieszenia?

W Koga każdy system zawieszenia ma zakres regulacji, często w zależności od wagi rowerzysty. Zakres ten zostanie jasno opisany w dołączonej dokumentacji. Kiedy określony system zawieszenia nie jest odpowiedni, często istnieje możliwość zastąpienia bardziej miękkiego lub trudniejszego wariantu jednostki uderzeniowej. Ale zawsze jest jakiś limit. Dla bardzo lekkich zawodników poniżej 50 kg efekt tłumienia nie działa tak dobrze, a to samo dotyczy osób powyżej 110 kg. Niestety w tej chwili nie ma dostępnego rozwiązania.

 

Czy geometria ramy wpływa na obsługę?

Koga określa idealną geometrię dla każdego cyklu. Prowadząc kilka maszyn w celach porównawczych u dealera, można zauważyć różnicę.

 

KONSERWACJA

Co powinienem zrobić, jeśli mój rower zostanie skradziony?

Musisz zawsze sporządzać raport na policji. Po zakupie roweru otrzymasz certyfikat własności, a te dane rejestracyjne są dowodem na to, że jesteś właścicielem, więc przechowuj je w bezpiecznym miejscu.

 

Jak długo wytrzymają opony?

To zależy od jeźdźca i stylu jazdy. Czy opony są dobrze napompowane, czy nie? Czy nosisz bagaż? Producent nie może ustalić stałej odległości, ponieważ zbyt wiele zmiennych wpływa na zużycie. Obserwuj bieżnik opony i uważaj na pęknięcia włoskowate na bocznej ścianie opony – terminowa wymiana zapobiegnie awarii.

 

Kiedy łańcuch jest zużyty?

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ na zużycie łańcucha wpływa szereg czynników. Niektórzy jeżdżą na dystansie zaledwie 100 km, inni pokonują 7000 km – zależy to między innymi od stylu jazdy, konserwacji łańcucha i środowiska (śnieg, piasek, teren górski, kontakt z solą itp.). Twój sprzedawca może określić, czy Twój łańcuch jest zużyty.

GWARANCJA

Co muszę zrobić, gdy mam problem z gwarancją i jestem w innym miejscu, niż mój dealer Koga?

Najpierw musisz zawsze skontaktować się ze swoim sprzedawcą Koga, który pomoże ci dalej. Jeśli to konieczne, skieruje cię do innego sprzedawcy Koga, który może być bliżej Twojej aktualnej lokalizacji, po konsultacji z Koga, jeśli to konieczne. Naprawy zostaną następnie przeprowadzone, a cała sprawa zostanie rozpatrzona bezpośrednio przez / za pośrednictwem tego sprzedawcy. Jeśli w pobliżu nie ma dealera Koga, zostaniesz poproszony o udanie się do innego dealera, który nie jest dealerem Koga, i wykonanie naprawy. W przypadku gwarancji, Koga, przez pierwsze dwa lata po zakupie roweru, zapłaci za koszty robocizny i, w razie potrzeby, za niezbędne części.

W odniesieniu do warunków gwarancji, które mają zastosowanie, należy zapoznać się z podręcznikiem użytkownika (broszura), który został dostarczony wraz z rowerem.

Informacje na temat obowiązujących okresów gwarancji można znaleźć w poniższym dokumencie.

SKARGI

Z kim mam się skontaktować, jeśli mam pytania lub skargi?

Twój Koga-Dealer jest Twoim punktem kontaktowym, gdy masz problemy z rowerem, ponieważ jest on odpowiednio przeszkolony. Jeśli nie będzie w stanie rozwiązać twojego problemu, skontaktuje się z naszym działem gwarancji, abyśmy mogli znaleźć rozwiązanie.

Kiedy nie można osiągnąć rozwiązania między Tobą a Twoim sprzedawcą, możesz wysłać do nas wiadomość za pośrednictwem naszego pytania / formularza skargi na naszej stronie kontaktowej.

Upewnij się, że masz pod ręką numer i datę zakupu.